BİZ SİZİ ARAYALIM DP PORTAL GİRİŞ ONLINE İŞLEMLER
Anasayfa > Blog > Karantina Günlerinde Evden Nasıl Verimli Çalışılır?

1 dk okuma süresi

Karantina Günlerinde Evden Nasıl Verimli Çalışılır?Dünyayı saran Koronavirüs salgını nedeni ile hemen hemen birçok şirket virüse karşı önlemlerini aldı. Evden çalışma sistemine geçen şirketler #evdekal çağrılarını desteklediler. Digital Planet ailesi olarak biz de ilk vakanın duyurulmasının hemen ardından evden çalışma sistemine geçen ilk şirketlerden biri olduk.

Evden çalışmak rahat gibi görünse de şu an içinde bulunduğumuz durumun getirdiği psikolojik durumlar ve yarattığı kasvetli havayla çalışmalarımız verimsiz geçiyor olabilir. Herkes evden çalışırken ve verimliliği arttırmanın yollarını arıyorken; bu konuda uygulanabilecek birkaç yöntemi bir araya getirdik.

1) Kendinize çalışma ortamı hazırlayın. Kendinizi daha enerjik hissedeceğiniz ve dikkatinizin kolayca dağılmayacağı bir yer seçmeye dikkat edin. Kanepede veya yatakta çalışmak yerine kendinize bir masa düzeni hazırlayın. Çünkü uzanarak çalışmak uykunuzu getirecektir ve verimli çalışabilmenizi engelleyecektir.

2) Gündelik kıyafetlerinizi giyip kendinizi çalışmaya hazırlayın. Pijamalar ile çalışmak adapte olmanızı engelleyecek ve sık sık uykunuz gelecektir.

3) Çalışma saatlerinizi ofiste olduğunuz gibi düzenleyin. Kendinize belirli aralıklarla molalar verin. Mesela sizi yoran bir işi bitirdikten sonra 15 dakika ara vererek, zihninizi zorlamaktan kaçınmış olursunuz ve bir sonraki işe daha verimli başlarsınız.

4) İş arkadaşlarınızla devamlı irtibatta olun. Yapılacak işlerle ilgili iletişimde kalın ve haberleşin. Mail kutunuzu ve diğer iletişim kanallarını mutlaka aktif kullanın. Bu sizin motivasyonunuzu ve işler üzerindeki verimliliğinizi sağlayacaktır.

Bu adımları uygulayarak verimli şekilde çalışabilir ve performansınızı katlayabilirsiniz.

Bilgilendirme

Digital Planet

Tarih

30.4.2020

KATEGORİ

Bilgilendirme

PAYLAŞ: